Blog

Dziękujemy+

19 maja 2023
Dziękujemy za Wigilię dla bezdomnych na Rynku. Dziękujemy za Siemachę i Szlachetną Paczkę. Kapitał społeczny Krakowa ma potencjał większy niż polityczny.

Miarą wrażliwości społeczeństwa i wyrazem jego troski o potrzebujących jest sposób w jaki prowadzona jest polityczna społeczna. Tworzy fundament solidarności społecznej na którym opiera się poczucie przynależności do wspólnoty, dobrostan społeczny oraz możliwości realizacji szans życiowych. To dzięki nowoczesnej polityce społecznej promowane są takie wartości jak wolność, godność, sprawiedliwości i solidaryzm społeczny.

Jak widzicie to w Krakowie?

Polityka społeczna ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób i grup zagrożonych marginalizacją, jak i służyć ich aktywizacji w wymiarze społecznym, ekonomicznym i kulturowym. Wartość polityki społecznej to jej zdolność do zwiększania dobra społeczeństwa i społecznej integracji.

Podstawowym polem działań w ramach polityki społecznej jest wsparcie rodziny w trudnej sytuacji materialnej, ograniczanie skali ubóstwa oraz osób zagrożonych wykluczeniem, także bezdomnością. Coraz istotniejszego znaczenia nabiera także wsparcie seniorów. 

Ważne jest włączenie osób z niepełnosprawnościami we wszystkie przestrzenie życia społecznego i gospodarczego.

Polityka społeczna to obszar niezmiernie ważny, a zarazem wiążący się z dużymi wydatkami. Tak też jest w Krakowie. Wydatki te trzeba nie tylko ponosić, ale i zwiększać ich wysokość. Ważne jest jednak, aby środki te byłoby dobrze adresowane i przynosiły wymierne, trwałe efekty. 

Czy tak jest?

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!