O nas

Miasta są dziełem cierpliwej pracy wielu pokoleń. Miasta takie jak Kraków są imponującym dowodem takiego rozwoju. Nowoczesność pracuje tu w ramach określonych nie tylko przez minione lata, ale przez stulecia. Triumfuje wtedy, gdy potrafi budować w zgodzie z dziedzictwem kulturowym.

Lepszy Kraków to sposób na udział we współczesnym etapie rozwoju metropolii, wyraz niezgody na bylejakość i przypadkowość. To ambicja by tworzyć nowe rozwiązania, być w czołówce europejskiej miejskiej transformacji. To sojusz nie tylko na rzecz wygodnego życia, ale też bardziej sprawiedliwej wspólnoty, uczciwszych relacji międzyludzkich, wyrównanych szans. Lepszy Kraków to miasto przyjazne dla wszystkich, którzy w nim mieszkają, pracują czy w inny sposób korzystają z jego metropolitalnej skali.
Zapraszamy do dyskusji

Powołaliśmy Stowarzyszenie Lepszy Kraków, bo nie jest źle, ale dobrze wiemy jak może być lepiej.

Kim jesteśmy? 

Wszyscy lubimy Kraków. Wiele badań pokazuje, że krakowianie są zadowoleni ze swojego miasta. Tu żyje się wygodnie. Ale czy naprawdę? Czy jesteśmy zadowoleni z komunikacji, z dostępności terenów zielonych? Z koordynacji i tempa remontów? Ze współpracy władz z organizacjami obywatelskimi, ze środowiskami kultury, nauki, biznesu? Czy mamy poczucie, że miasto gra w pierwszej światowej lidze?

Nie jest źle, ale to za mało. Dlatego prof. Stanisław Mazur zdecydował się powołać Stowarzyszenie Lepszy Kraków. To sposób na działanie dziś, na obecnym etapie rozwoju metropolii, ale też wyraz niezgody na bylejakość i przypadkowość.

Są z nami

Ludzie kultury i nauki, lekarze, właściciele firm, prawnicy, ale przede wszystkim Zwykli Mieszkańcy, którzy chcą lepszego Krakowa. 

A zapraszamy do tej organizacji ludzi, którzy Krakowem żyją, kreują go, myślą o nim. Dziś władze, instytucje publiczne działają w Krakowie w dużym oderwaniu od istotnych środowisk, które mogłoby być kołem zamachowym rozwoju. Urzędy nie stały się naturalnym hubem, łączącym NGOsy, biznes, świat kultury, nauki. Lepszy Kraków ma te światy łączyć – na wielu poziomach. Miasta są dziełem cierpliwej pracy wielu pokoleń. Miasta takie jak Kraków są imponującym dowodem takiego rozwoju.

Nowoczesność pracuje tu w ramach określonych nie tylko przez minione lata, ale przez stulecia. Triumfuje wtedy, gdy potrafi budować w zgodzie z dziedzictwem kulturowym. Lepszy Kraków to ambicja by być w czołówce europejskiej miejskiej transformacji. To sojusz nie tylko na rzecz wygodnego życia, ale też bardziej
sprawiedliwej wspólnoty, uczciwszych relacji międzyludzkich, wyrównanych szans.

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!