Aktualności

Rada Dzielnicy może wiele - zgłaszanie inicjatyw to nie wszystko.

22 października 2023
Wpływ na to, co dzieje się w Twoim bezpośrednim otoczeniu to istotna kwestia w codziennym życiu. Często to właśnie lokalna polityka i aktywność obywatelska w dzielnicy okazują się ważniejsze od tego, co zależy od Rady Miasta, działań na szczeblu wojewódzkim czy w polityce centralnej.

Rada Dzielnicy może wiele - zgłaszanie inicjatyw to nie wszystko. To również skuteczne kontrolowanie dziejących się na terenie dzielnicy zdarzeń, możliwość efektywnego reagowania na procesy toczące się dookoła Twojego domu. To jest w Twoim interesie.

Chcesz by wokół było czyściej, piękniej, bardziej zielono? Denerwuje Cię nadmiar betonu, hałasu,
brak dostępu do czystego powietrza i wody, światła słonecznego? Brakuje placu zabaw, parku, WiFi, przestrzeni spotkań, kultury lub sztuki? Nie podoba Ci się, gdy ktoś decyduje za Ciebie? Lubisz mieć poczucie wpływu na rzeczywistość, czuć sprawczość?

Będąc w Radzie Dzielnicy – jesteś również członkinią lub członkiem komisji konkursowych, decydujących m.in. o obsadzaniu stanowisk kierowniczych w miejskich instytucjach.

Lepsze dzielnice to Lepszy cały Kraków - dlatego teraz możesz jako kandydatka lub kandydat do Rady Dzielnicy liczyć na bezpłatne wsparcie Stowarzyszenia Lepszy Kraków!

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!