Małgorzata Tomczak

Redaktor naczelna Architektura & Biznes

Redaktorka naczelna Architektura & Biznes od 2009 roku. W A&B od 2004 roku, najpierw jako sekretarz redakcji. Krytyczka i badaczka przestrzeni miejskich, architektury, sztuki i designu.

Absolwentka historii sztuki na UJ, specjalność — sztuka najnowsza. Autorka licznych publikacji i wykładów z zakresu architektury, przestrzeni publicznej i sztuki. Uczestniczka konferencji naukowych i seminariów międzynarodowych w dziedzinie architektury i rozwoju miasta, jurorka w konkursach architektonicznych, redaktorka książek.

Obecne zainteresowania koncentruje na zagadnieniach związanych z rozwojem przestrzeni zurbanizowanej oraz współczesnej architektury skandynawskiej. Uczestniczka wyjazdu studyjnego po Norwegii finansowanego przez Ambasadę Królestwa Norwegii (2011 rok). Kuratorka programu edukacyjnego "W miasto idziemy!" zrealizowanego w Bunkrze Sztuki w Krakowie, będącego cyklem spotkań z udziałem ekspertów, architektów, samorządowców skupionych wokół aktualnych i najważniejszych zjawisk architektoniczno-społecznych (2014 rok). Prywatnie fanka wszystkiego co skandynawskie i izraelskie, joginka i wege od 25 lat, lubi koty, jeździ rowerem; planuje kiedyś skończyć rozpoczęty wiele lat temu doktorat.

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!