Blog

Wszystkie
Sport
Metropolia
Transport
Zdrowie
Nauka
Kultura
Przestrzeń
Seniorzy
Ekologia
Biznes
Sport amatorski
Polityka społeczna
Energia
Zdrowie

Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego

11 października 2023

Badania Światowej Organizacji Zdrowia prowadzone kilka lat temu wskazują, że co czwarta osoba w
społeczeństwa w jakimś okresie swojego życia przeżywa różnego rodzaju problemy związane ze
zdrowiem psychicznym.

Więcej
Nauka

Sprostać wyzwaniom przyszłości

24 sierpnia 2023

Szkoła, która myśli o przygotowaniu uczniów do wyzwań współczesnego świata, musi umiejętnie wyważać relacje między indywidualizmem i wspólnotowością.

Więcej
Metropolia

Gdzie jest Kraków w sieci metropolii europejskich

01 sierpnia 2023

Wiele dyskusji na temat rozwoju Krakowa odbywa się w sferze imaginacji i pustosłowia. Z dużą frajdą spieramy się na temat swoich wyobrażeń, a nie danych opisujących rzeczywistość.

Więcej
Seniorzy

Zrozumienie potrzeb i wspólne działania

25 lipca 2023

Intensywne zmiany demograficzne nie są jedynie specyfiką naszego miasta i regionu. To zjawisko o charakterze globalnym, które stanowi wyzwanie wszystkich europejskich metropolii. By skutecznie stawić czoła nowym zadaniom, musimy zacząć od wzajemnego zrozumienia, empatii i współpracy międzypokoleniowej. Dla dobra Krakowa i nas samych – jej małych i dużych mieszkańców.

Więcej
Transport

Kiedy miasto staje się przyjazne

04 lipca 2023

Wtedy, kiedy spotykamy w nim ludzi gotowych nam pomóc. To oczywiste. Ale także wtedy, gdy w jego funkcjonowaniu odkrywamy czyjeś myślenie o użytkownikach.

Więcej
Sport

Sport dla amatorów wspólnota wysiłek i radość

07 czerwca 2023

Choć gołym okiem widać, że Krakowianie stali się bardziej aktywni, to wciąż brakuje nam myślenia o sporcie w wymiarze społecznym.

Więcej
Polityka społeczna

Dziękujemy+

19 maja 2023

Dziękujemy za Wigilię dla bezdomnych na Rynku. Dziękujemy za Siemachę i Szlachetną Paczkę. Kapitał społeczny Krakowa ma potencjał większy niż polityczny.

Więcej
Transport

Jestesmy bezradni?

01 maja 2023

Tomasz Janowski: „Wydawało mi się, że referendum sprzed 8 lat wyczerpało naszą zdolność do autokompromitacji i obnażenia bezradności w tworzeniu wizji rozwoju komunikacji zbiorowej miasta.”

Więcej
Zdrowie

Zdrowe ciało i zdrowy duch

07 marca 2023

Zdrowie mieszkańców Krakowa to wartość bezcenna. Troska o jego zapewnienie to fundamentalna powinność władz miasta, bowiem zdrowie to kluczowy element jakości życia jego mieszkańców, będący fundamentem rozwoju miasta.

Więcej
Metropolia

Finanse polskich samorządów

01 marca 2023
Więcej
Energia

Globalny problem lokalne rozwiazanie

08 lutego 2023

W 2022 roku cały świat został zmuszony do rewizji polityki energetycznej. Problemy z dostawami i rosnące ceny nośników energii, uświadomiły nam ostatecznie krótkowzroczność w polityce bezpieczeństwa energetycznego Europy i niestabilność umów i sojuszy. Przed Krakowem, ale i całą Polską, powiło się szereg wyzwań w tej dziedzinie. Energetyka dla mieszkańców naszej metropolii to przede wszystkim wyzwania ekonomiczne i ekologiczne oraz konieczne zmiany, które wpłyną na losy przyszłych pokoleń.

Więcej
Transport

Uciec od korków

07 lutego 2023

We wszystkich ważnych rankingach najbardziej przyjaznych miast na świecie wygrywają te, których transport jest: szybki, zdywersyfikowany, czysty i zintegrowany.

Więcej
Transport

Kraków potrzebuje nowoczesnych rozwiązań energetycznych. To realne oszczędności, ale też większe bezpieczeństwo na drogach.

01 lutego 2023

Z roku na rok zwiększa się liczba energooszczędnych lamp ulicznych. W najbliższych latach wymienionych zostanie blisko 20 tys. opraw sodowych. Zmiana ta przyniesie rocznie 4 mln zł oszczędności dla budżetu miasta – podały służby prasowe prezydenta Krakowa.

Więcej
Biznes

Biznes w Krakowie

07 grudnia 2022

Korporacje, kongregacje, restauracje
Kraków w ostatniej dekadzie uzależnił się od sektora usług dla biznesu. Jeśli on się z miasta wyniesie, będziemy jak Detroit – słyszymy to w wielu rozmowach z przedstawicielami tych branż.

Więcej
Przestrzeń

Jak mogliśmy na to pozwolić

06 czerwca 2022

Kraków jest miastem o długiej i złożonej historii.. Jego przestrzeń kształtowała się przez stulecia i podlegała rozmaitym procesom. W samym XX i pierwszych 2 dekadach XXI wieku Kraków przeszedł kilka radykalnych zmian reguł “gry w miasto”.

Więcej
Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!