Olga Lany

Aktywistka miejska, manadżerka kultury, społeczniczka

Zawodowe doświadczenie zdobywała podczas pracy w miejskiej instytucji kultury, agencji wyspecjalizowanej w zaawansowanych technikach multimedialnych; współprowadzenia dwóch organizacji pozarządowych w obszarze kultury oraz prowadząc od 2014 roku własną działalność gospodarczą.

Przez wiele lat była odpowiedzialna za PR, produkcję wydarzeń, promocję, koordynację projektów oraz pozyskiwanie środków finansowych ze źródeł zewnętrznych jako kierownik marketingu w Teatrze Groteska w Krakowie. Uczestniczyła w produkcji wielu wydarzeń artystycznych realizowanych przez Teatr - przez lata współorganizowała słynną Paradę Smoków, legendarne Reality Shopka Szoł, jak również międzynarodowy Festiwal Materia Prima.

W multimedialnej agencji eventowej Visualsupport samodzielnie prowadziła liczne projekty w Polsce i zagranicą. Wśród nich komercyjne wydarzenia, takie jak kongresy, konferencje, eventy firmowe, jak również wydarzenia kulturalne o charakterze artystycznym. Specjalizuje się także w reżyserii i produkcji dużych plenerowych multimedialnych wydarzeń kulturalnych dla wielotysięcznej publiczności takich jak.: unikatowy plenerowy spektakl Alchemia Światła (w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu 2015-2018), Sylwester we Wrocławiu (2017-2018), Parada Smoków w Chinach (Shanghai World Expo 2010) oraz w wielu krajach europejskich.

Od 2014-2023 roku związana była z Krakowską Fundacją Filmową, gdzie pełniła rolę rzeczniczki prasowej Krakowskiego Festiwalu Filmowego, dyrektorki wykonawczej Fundacji oraz dyrektorki biura organizacyjnego Festiwalu.

Jest współzałożycielką krakowskiej Fundacji Kocham Dębniki, której celem jest kreowanie przyjaznej przestrzeni do życia oraz warunków do integrowania i rozwijania lokalnej społeczności, w zgodzie z wartościami współdziałania, wrażliwości kulturowej i różnorodności. Jako producent wykonawczy, PR manager, project manager pracowała między innymi dla Komisji Europejskiej (Prezentacja projektów kulturalnych w Brukseli 2007, Europejski Dzień Języków 2012-2023), Gminy Miejskiej Kraków, Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Banku Polskiego i wielu innych instytucji publicznych i prywatnych.

Od 2018 roku prowadzi zajęcia ze studentami i słuchaczami studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!