Aktualności

List z poparciem dla inicjatywy Lepszy Kraków prof. Stanisława Mazura

12 stycznia 2024
Nieustannie pracujemy nad wielokierunkowym rozwojem miasta. Przyglądamy się krakowskiemu mieszkalnictwu, rozmawiamy o metrze, planowaniu przestrzennym i ekologicznej i generacyjnej przyszłości miasta, a przede wszystkim – prowadzimy dialog z Krakowiankami i Krakowianami.

Otrzymaliśmy dziś bardzo wartościowy, pełen wsparcia, list napisany przez Tomasza Janowskiego z Instytutu Wspólnot Obywatelskich, wysłany w imieniu swoim oraz wielu wspaniałych osób. Ogromnie cieszy nas, że nasze działania stają się coraz bardziej widoczne – podpisane pod nim osoby wymieniły wszystkie nasze inicjatywy, które aktywnie prowadzimy. Zostaliśmy zapewnienie, że kierunek, który obraliśmy, jest właściwy, jest tym, czego Kraków obecnie potrzebuje. 

Jak przekonuje w nadesłanym liście Tomasz Janowski Uważamy, że w obecnej sytuacji polityczno-społecznej nasze miasto, jak tlenu, potrzebuje nowej idei rozwojowej, nowoczesnych polityk publicznych oraz szerokiej współpracy przy ich wdrażaniu. Aby mogło się to udać konieczne są inicjatywy integrujące lokalną społeczność, działania budującę aktywną wspólnotę mieszkańców. Z nadzieją przyjmujemy Wasze działania i deklarujemy nasze zaangażowanie i wsparcie.

List został podpisany przez wybitnych przedstawicieli środowiska medycznego, biznesowego, kulturalnego, naukowego, architektonicznego i prawniczego - pod wspólnym listem poparcia rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na prezydenta miasta podpisało się 34 niezwykłych krakowian. 

„Jesteśmy w Polsce i Krakowie świadkami dużych i szybkich zmian. Zmiany te nakładają się na sytuację na świecie, nowe zagrożenia, nowe technologie. Często to jednak nowe szanse, które warto skutecznie wykorzystywać. Potrzebujemy Wspólnoty, o której mówi lider inicjatywy Lepszy Kraków prof. Stanisław Mazur. Potrzebujemy zgody, która nie będzie oznaczała równania wszystkich  do jednego schematu – wystarczy, że wyciszymy emocje, zaakceptujemy różnorodność i zastąpimy agresję dialogiem. Apelujemy więc o wspieranie inicjatywy, bo buduje ona projektu dumnego, wygodnego, różnorodnego i nowoczesnego miasta”. 

Listy takie jak ten umacniają naszą wiarę w to, że warto działać i zmieniać rzeczywistość na lepsze. To niezwykle budujące – czytać tak miłe słowa. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!