Prezydent KRK 2024. Gibała, PiS, czy Mazur? - nowy sondaż w newsweeku

Wieloletni radny wsparty przez partię Razem Łukasz Gibała, poseł PiS Łukasz Kmita i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisław Mazur - tak wygląda podium kandydatów na prezydenta Krakowa w najnowszym sondażu SW Research.

Kraków będzie najciekawszą areną najbliższych samorządowych wyborów w Polsce. Tak pisze o tym „Newsweek”: „Nie ma jednego faworyta do fotela, z którego po ponad 20 latach prezydentury ustępuje Jacek Majchrowski. A już na pewno nie jest to nikt z głównych partii politycznych”

Mamy wyniki sondażu, którego część omawia redakcja „Newsweeka”.

Na kogo więc głosować chcą Krakowianie?

  • Łukasz Gibała, krakowski radny, lider stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców - 27,8%
  • Łukasz Kmita, poseł Prawa i Sprawiedliwości - 15,8%
  • Stanisław Mazur, profesor i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, lider Lepszego Krakowa - 14.8%
  • Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa, wykładowca akademicki - 13,7%
  • Aleksander Miszalski, poseł Platformy Obywatelskiej - 11,2%

Krakowianie nie lubią partyjnego samorządu - mówi o tym w „Newsweeku” prof. Jarosław Flis: „Widać, że Platforma, choć gładko wygrywa wybory w Krakowie, ma tutaj problem. A to dlatego, że ma konkurencję spoza systemu partyjnego.”

To jednak pierwszy przypadek w ostatnich dekadach, kiedy rektor uczelni zgłoszony przez grupy obywateli był wśród najważniejszych kandydatów do funkcji Prezydenta Krakowa. Czy prof. Stanisław Mazur, lider Stowarzyszenia Lepszy Kraków, będzie kandydatem łączącym demokratyczne, aktywne, kreatywne, otwarte środowiska w rozmowie o zarządzaniu Krakowem?

Sondaż zleciło SLK. Stowarzyszenie Lepszy Kraków nie jest politycznym ruchem, jest ruchem obywatelskim. To obywatelski głos na politycznym zakręcie Krakowa. Mówią o sobie, żeby Kraków wreszcie dobrze się zakręcił.

Zapraszamy do lektury całego artykułu - link

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!