Aktualności

Prolog Open Eyes Economy

20 listopada 2023
Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w inspirującym wydarzeniu - prologu Open Eyes Economy , który odbył się w malowniczych przestrzeniach Małopolski Ogród Sztuki.

Jedną z najbardziej intrygujących debat, był panel dotyczący "Samorządu szytego na nową miarę. Czego oczekuje lokalny suweren". Dyskusję prowadził Marek Grochowicz, wzbogacona była głosami ekspertów: Krzysztofa Görlicha, Nina Gabryś, Daria Gosek-Popiołek , Łukasz Maślona i Jerzego Muzyka.

To, co wyszło z tej rozmowy, było niezwykle inspirujące. Kilka spośród wniosków wydaje się być kluczowych:

- zmiana sposobu finansowania samorządów poprzez zatrzymanie większej części środków z PIT w naszym mieście, co mogłoby istotnie wpłynąć na jego rozwój.
- potrzeba uczynienia z Krakowa prawdziwej materopolii - miejsca, które będzie napędzać innowacje i rozwój.
- apel o wyzwolenie Rady Miasta spod politycznych wpływów, aby radni mogli skuteczniej reprezentować interesy mieszkańców, niezależnie od partyjnych kalkulacji.
- istotna potrzeba poprawy jakości komunikacji pomiędzy mieszkańcami a urzędem. Tu nie tylko chodzi o wprowadzenie nowych narzędzi, ale przede wszystkim o zmianę mentalności i podejścia.

Ta dyskusja przyniosła wiele cennych wniosków, które idealnie wpisują się w nasze pomysły na Lepszy Kraków.

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!