Wydarzenia

Webinar - Plan ogólny

20 czerwca 2024
Do 30 czerwca mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać swoje uwagi do przygotowywanego przez miasto, niezwykle istotnego dokumentu - Planu Ogólnego.

Czym jest, dlaczego ma tak ogromne znaczenie i jak każda i każdy z nas może wpłynąć na jego kształt? O tym podczas webinaru opowie I zastępca prezydenta i lider Stowarzyszenia Lepszy Kraków, prof. Stanisław Mazur. Spotkanie poprowadzi aktywistka, Olga Lany, a weźmie w nim udział także przedstawiciel wydziału planowania przestrzennego.

Po decyzji prezydenta Aleksandra Miszalskiego o przedłużeniu terminu, krakowianie zyskali kilka dodatkowych tygodni na zgłoszenia swoich uwag do Planu Ogólnego, czyli dokumentu, który od 2026 roku zastąpi studium gminne.

Wprowadzenie Planu Ogólnego w Krakowie wpłynie na kształtowanie zabudowy miasta, poprzez określenie, gdzie i jak można budować, aby chronić historyczny charakter miasta i tereny zielone. Ułatwi rozwój infrastruktury transportowej, tworząc nowe drogi, ścieżki rowerowe i strefy ruchu ograniczonego i pomoże w ochronie dziedzictwa kulturowego oraz promowaniu zrównoważonego rozwoju, dbając o środowisko naturalne i przyszłe potrzeby mieszkańców.

O tym, jaka będzie treść planu, zadecydują także mieszkańcy, którzy do końca miesiąca mogą zgłaszać swoje uwagi do projektu. Chcemy serdecznie zaprosić wszystkich do zapoznania się z projektem Planu Ogólnego i zgłaszania swoich uwag. Nikt nie zna lepiej potrzeb własnej okolicy niż sami krakowianie i to mieszkańcy muszą mieć największy wpływ na to, jak planowana będzie ich przestrzeń - zachęca prof. Stanisław Mazur, I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa. W najbliższy czwartek wraz z Olgą Lany, miejską aktywistką, a także Grzegorzem Janygą, wicedyrektorem wydziału planowania przestrzennego,  porozmawiamy z Państwem online podczas webinaru. Wyjaśnimy czym jest Plan Ogólny, jak go czytać i jak zgłosić do niego uwagi - dodaje Mazur. 

Podczas spotkania postaramy się najprościej wytłumaczyć, czemu ten dokument jest aż tak ważny, co i jak należy wypełnić, by złożyć swój wniosek, jakie będą dalsze kroki w jego przyjmowaniu i co zmieni się, gdy już wejdzie w życie - zapowiada społeczniczka i sympatyczka stowarzyszenia, Olga Lany. 

Webinar, czyli wirtualne spotkanie na żywo, będzie transmitowany w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram) Stowarzyszenia Lepszy Kraków oraz Stanisława Mazura.

 

Przejdź do serwisu

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Newsletter

Bądź na bieżąco i dopisz się do naszej listy mailingowej.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz, zadzwoń lub po prostu przyjdź. Zapraszamy.

Masz pomysł na lepszy Kraków?

Napisz do nas. Pomożemy!